AEGON

Zahájili jsme spolupráci s Nadací Krása pomoci

27. 7. 2018

Společně budeme spolupracovat na portálu Péče.cz a pomáhat seniorům či lidem potýkajících se s dlouhodobou péčí o své příbuzné.

V České republice je v současné době asi 330 tisíc seniorů, kteří jsou odkázáni na péči druhých osob. Problém ztráty soběstačnosti ve stáří potká do osmdesáti let až každého čtvrtého člověka. A bohužel prognóza do budoucnosti není příznivá. Vinou stárnutí populace budou čísla růst. Taková situace ovlivňuje kromě nemocného bohužel i celou rodinu. A to především finančně.

Dlouhodobou péčí se u nás v Aegonu zabýváme už od roku 2016, kdy jsme uvedli na trh vůbec první řešení pojištění pro případ nesoběstačnosti ve stáří Aegon Care. To o rok později, tedy 2017, podpořila asistenční stránka Péče.cz. Poskytuje všem, kteří se ocitli ve složité životní situaci, informace o dlouhodobé péči a jejím financování. Součástí stránky je také poradna pro veřejnost. Zde může kdokoliv položit jakýkoliv dotaz na téma dlouhodobé péče ve stáří. S touto poradnou nám nově pomáhá Nadace Krása pomoci.

Nadace Krása pomoci se věnuje pomoci seniorům a jejich rodinám v takto těžké době již deset let. Jejím hlavním posláním je nabízet seniorům a jejich blízkým informace, kontakty a oporu v důležité životní etapě stáří. Cílem je prožít stáří jako pozitivní, plnohodnotné a aktivní období života v prostředí domova.

 „S Aegonem nás spojil společný cíl, a to nabízet lidem pomocnou ruku ve chvíli, kdy sami neví, jak si s novou situací, kdy dojde ke ztrátě soběstačnosti jejich blízkého, poradit, o jaké příspěvky mohou kde požádat apod. Jen velmi málo programů se zaměřuje na pomoc tzv. domácím pečujícím, tedy těm, kteří se doma starají o své blízké. O to víc jsme rádi, že jsme v tomhle našli partnera právě v pojišťovně Aegon,“ říká Taťána G. Brzobohatá, předsedkyně správní rady nadace.

Pojištění dlouhodobé péče Aegon Care i asistenční portál Péče.cz získaly v letech 2016 a 2017 ocenění v anketě Pojišťovací inovátor.            

Kontakt

  • NN Životní pojišťovna
  • Nádražní 344/25, 150 00 Praha 5 – Smíchov
  • 244 090 111 nebo kontakt na příslušného KAM
  • obchod@nnblue.cz